Buty Emu – hit czy kit?

Może nie są już najnowszym krzykiem mody, ale wciąż chętnie wciągane na nogi. Niektórzy się z nich naśmiewają, inni zaś podziwiają i doceniają ich walory. Buty Emu wciąż wzbudzają zainteresowanie potencjalnych nabywców oraz przechodniów, przyglądających się posiadaczom tego rodzaju obuwia. Cóż niezwykłego jest w tych butach, że popularność zdobyły w każdym niemal zakamarku świata?

Zacznijmy od tego, że Emu to marka. Chociaż od marki przyjęło się, że również buty nieoryginalne tego rodzaju określamy jako Emu. Mamy więc podobną zależność jak w przypadku Adidasów czy Crocsów. Tak czy siak, buty te są niezwykle popularne wśród młodych kobiet. Duże znaczenie dla rozwoju mody na obuwie Emu, miał ich charakterystyczny wygląd. Buty te prezentują się jak typowe obuwie zimowe. Tymczasem, oryginalne obuwie Emu to buty na cały rok. Producent oferuje dziesiątki modeli, jednak trudno odróżnić oryginalne obuwie od masowych podróbek. Trzeba bowiem poznać charakterystyczne cechy obuwia Emu.

Oryginalny produkt wykonany jest z wełny merynosów oraz wysokiej jakości gumy. Wełna merynosów umożliwia cyrkulację powietrza i jest niezwykle wytrzymała. Ponadto, obuwie Emu jest oznaczone odpowiednim znakiem na pięcie oraz nieścieralną sygnaturą marki na podeszwie. Ile zapłacimy za oryginalny model? Pomiędzy 200 a 500zł w zależności od konkretnego modelu.