Buty Vans

Buty firmy Vans są znane na całym świecie. Firma ta, początkowo znana jako „Van Doren Rubber Company”, rozpoczęła swoją działalność w 1966 roku. Początki firmy to niewielka manufaktura oraz towarzyszący jej sklep, nic więc nie wskazywało na to, iż to właśnie Vans stanie się jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie, a buty tej firmy będą noszone przez ludzi z całego świata.

Obecnie obuwie tej firmy kojarzy się głównie z młodzieżą oraz subkulturą skate’ów, co ma swój początek w latach siedemdziesiątych, gdy nastolatki lubujące się w jeździe na deskorolkach doceniły estetyczne i praktyczne walory produktu firmy Vans. Fakt ten stał się bardzo znaczący dla firmy, która od tego momentu zaczęła zwracać coraz większą uwagę na potrzeby rozmaitych sportowców, czego efektem była produkcja butów na potrzeby lekkoatletów, motocrossowców, czy wakeboarderów. Dzięki znalezieniu tej niszy Vans był w stanie nie tylko wyrobić sobie mocną markę, ale również zwiększyć wyniki sprzedaży. Co prawda nie uchroniło to firmy przez problemami finansowymi w 1983 roku, niemniej kłopoty te nie były związane z niewielką popularnością oferty, a nie do końca trafnymi posunięciami firmy na rynku międzynarodowym. Gorszy okres trwał zaledwie trzy lata, dzięki czemu straty udało się szybko zrekompensować.

W chwili obecnej Vans jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie i ciężko jest znaleźć osobę, która nie kojarzyłaby któregoś z charakterystycznych modeli tej właśnie firmy.