Converse i Hendrix – oszałamiające połączenie

W roku 2010 na rynku pojawiła się nietypowa kolekcja obuwia, która z miejsca stała się istnym hitem. Owym projektem, który zyskał sporą przychylność wielu konsumentów były trampki Converse inspirowane osobą oraz twórczością jednego z największych muzyków XX wieku, czyli Jimi’ego Hendrixa. Ten genialny gitarzysta, kompozytor oraz wokalista odcisnął ogromne piętno na współczesnej kulturze, nic więc dziwnego, że amerykański producent postanowił oddać mu w ten sposób hołd.

Oczywiście pojawili się tacy, którzy uznali to za zwykły skok na pieniądze, ale w wypadku tej marki ciężko jest mówić o problemach finansowych, dlatego też buty te nie były zaprojektowane w tym celu. Producent oczywiście nie chce na nich stracić, ale wyprodukowanie tych trzech modeli nie jest nacechowane chęcią ogromnego zarobku.

Converse niejednokrotnie kierował swoją uwagę w stronę sławnych osób, czy to poprzez wykorzystanie ich w kampaniach reklamowych, czy jako jeden z elementów ozdobnych wykorzystywanych na obuwiu. Nie jest to więc pierwsze zastosowanie takiej idei, niemniej cieszy fakt, iż również ten muzyk również doczekał się swojej własnej kolekcji. Wspomniane modele nawiązują głównie do albumu „Electric Ladyland and Axis: Bold as Love”, który stanowi jedno z najważniejszych dokonań artysty. Trampki z tej serii posiadają również militarny wzór, który przypomina jeden z kostiumów Hendrixa. Tego typu elementy cieszą najbardziej tych, którzy są prawdziwymi pasjonatami i bez problemu wyłapują tego typu smaczki.