Deskorolka i Vans – znakomite połączenie!

Firma Vans doskonale wie, że jej buty są popularne w środowisku deskorolkarzy. Dlatego też kolejne kolekcje są przygotowywane w taki sposób, by modele odpowiadały potrzebom tej właśnie grupy. Chodzi tu zarówno o wygodę i komfort użytkowania, jak i wzornictwo, które powinno być tak samo dynamiczne i nowoczesne, jak subkultura deskorolkarzy. Vansy kierowane do tych konsumentów mają być jak najbardziej stylowe, gdyż dla wielu osób to one będą jednym ze sposobów wyrażania swojego indywidualnego stylu oraz charakteru.

Producent obuwia zdaje sobie jednak sprawę, że wypuszczanie na rynek kolejnych kolekcji to za mało, by móc skutecznie konkurować z innymi firmami o serca klientów. Vans uznał, że najlepszą formą promocji własnej marki będzie organizacja różnych imprez, kierowanych głównie do deskorolkarzy.

W ten właśnie sposób powstała chociażby Bowl-A-Rama odbywająca się na australijskiej Bondi Beach. Impreza ta jest kierowana do osób z całego świata, które chcą pochwalić się swoimi umiejętnościami jazdy na deskorolce i zmierzyć się w tej dyscyplinie z innymi. Rzecz jasna Bowl-A-Rama to również sposób na zarobienie pieniędzy. Dla zobrazowania: Za pierwsze miejsce w kategorii „Pros” tegoroczny uczestnik dostał 16 000 dolarów, co nie jest może kwota oszałamiającą, ale też nie są to niewielkie pieniądze.

Vans stara się docierać w różnoraki sposób do swoich klientów. To dobrze, gdyż tego typu akcje pokazują, że można idealnie połączyć świetną zabawę z promocyjnymi działaniami.