Kto tak naprawdę w naszym kraju kreuje trendy?

Omawiany problem bezpośrednio będzie dotyczył tzw. przeciętnego Kowalskiego. Kto wpływa na to w co ubierają się przeciętni ludzie? Czy są to kreatorzy mody w Mediolanie, którzy swoimi odkrywczymi strojami robią rewolucję na ulicach? Czy może celebryci, którzy pojawiają się na czerwonych dywanach w oszałamiających kreacjach lub oryginalnych strojach, które na drugi dzień noszą zwykli obywatele?

Pytanie raczej nie dotyczy jedynie naszego kraju ale u nas można obserwować to na co dzień. Jako pierwszych powinniśmy odrzucić projektantów mody, którzy wymyślają nowe stroje chyba tylko dla osób najbardziej zamożnych. Na ulicach trudno by było znaleźć osoby w takich ubraniach. Również buty, które dostarczają projektanci najczęściej nadają się tylko na wybieg. Nie mówiąc już o tym, że są one strasznie drogie i na pewno zwykły człowiek ich nie kupi.

Przejdźmy teraz do naszych gwiazd. Czy one choć trochę wpływają na to w jaki sposób my się ubieramy? Być może odrobinę. Ale w ogólnym rozrachunku mało kto zwraca na to uwagę. Dzięki komu, więc tak naprawdę możemy zaobserwować pewne trendy w modzie? Naszym zdaniem dzięki producentom. Malo osób ma mocno określony gust i ubierają się w to co akurat podsunie im producent. Im więcej osób kupi daną rzecz tym więcej następnych będzie chciało ją mieć.