Moda na buty Nike

Osiedlowa moda

Na osiedlach gdzie codziennie biega pełno dzieci można zauważyć, że ogromny procent ma na nogach buty Nike. Im starsze tym ten odsetek jest mniejszy ale i tak dość zauważalny. Może to wynikać z tego, że Nike postawił na dotarcie do młodzieży i chciał aby był kojarzony właśnie z młodymi ludźmi. Wiadomo, że im dzieci młodsze tym bardziej są podatne na jakiekolwiek próby manipulacji i wygląda na to, że buty Nike doskonale wpasowały się w ten trend.

Inne grupy

U osób trochę starszych buty Nike są również popularne ale nie aż w takim stopniu jak u młodszych. Tutaj stawia się raczej na wygodę, komfort chodzenia oraz na to czy buty takie będą pasować do codziennego stroju. Inni będą preferować buty Puma czy jeszcze innych marek tylko dlatego, że wg nich są wygodniejsze. W tym przypadku firma musi postawić na to aby buty Nike były jak najwygodniejsze bo w tej grupie społecznej doprowadzi to do wzrostu sprzedaży skuteczniej niż najlepsze kampanie marketingowe.

Kluczowym aspektem jest również wytrzymałość. Jeżeli mamy do czynienia z osobą, która sama zarabia na siebie, pieniądze są dla niego ważniejsze niż dla takiej, która otrzymuje je co miesiąc praktycznie za nic. Buty Nike powinny im więc służyć przez długi czas a będą skłonni powrócić do sklepu i ponownie wybrać tę markę. Dotarcie do jeszcze większej grupy odbiorców może być trudniejsze. Bo chyba nikt nie wyobraża sobie, że biznesmen w garniturze będzie nosił buty Nike na co dzień. Dlatego powinni się skupić na umocnieniu w danym segmencie i pilnować go aby konkurencja ich nie wyprzedziła.